sales@dytron.cz +420 555 531 111

CATIA V5 – NC Obrábění

CATIA V5 NC Infrastructure:

NC Manufacturing Review poskytuje rychlou a snadnou vizualizaci 3D dat pro obrábění.  Zajišťuje pohotový přístup, vizualizaci a vyhledávání CATIA V4 a V5 dat pro obrábění, ale také jakýchkoliv předzpracovaných specifikací a výsledků z většiny CAM systémů. Tento produkt představuje základnu infrastruktury pro tvorbu a integraci pracovních prostředí, které slouží k obrábění a dodatečné obráběcí postupy s podporou plné integrace do V5 NC Manufacturing platformy.

NC Manufacturing Review nabízí následující funkce:

 • Multi-CAM reviewer
 • Import a review NC dat (APT soubory, CLfile nebo NC kódy), u kterých může být zdrojem CATIA nebo jiné soubory z jiných systémů
 • Import a review CATIA V4 NCMILL a NCLATHE programy
 • Import a review CATIA V5 CATProcess part programů
 • Infrastruktura pro jiné V5 Machining programovací produkty
 • Infrastruktura pro partnerské produkty

 


CATIA V5 Prismatic Machining (2,5 osé obrábění CATIA V5):

V tomto kursu se naučíte tvořit NC programy na hrubování a obrábění jednoduchých drážek, tvorbu otvorů (vrtání, vystružování, …). Naučíte se vizualizovat a generovat kód NC stroje a pracovat s obráběcími nástroji.

Obsah kurzu:

 • Úvod do obrábění, základní pojmy
 • 2,5 osé frézovací operace
 • Axiální (vrtací, vystružovací, …) operace
 • Výpočet a vizualizace dráhy nástroje
 • Práce s obráběcími nástroji a pomocné operace (rotace prac.stolu a výměna nástroje)
 • Generování výstupů (NC kódy, HTML dokument)
 • Průběžně cvičení pro všechny školené oblasti

Požadovaná znalost: kurz CATIA V5 Fundamentals

 


CATIA V5 Surface Machining (3 a víceosé obrábění CATIA V5):

V tomto kursu se naučíte tvořit NC programy na hrubování a dokončování složitých tvarových ploch i těles, tvorbu otvorů (vrtání, vystružování, …). Naučíte se vizualizovat a generovat kód NC stroje a pracovat s obráběcími nástroji.

Obsah kurzu:

 • Úvod do obrábění, základní pojmy
 • Tvorba frézovacích features a jejich využití pro tvorbu NC programu
 • 3 osé frézovací operace
 • Axiální (vrtací, vystružovací, …) operace
 • Výpočet a vizualizace dráhy nástroje
 • Práce s obráběcími nástroji a pomocné operace (rotace prac.stolu a výměna nástroje)
 • Generování výstupů (NC kódy, HTML dokument)
 • Víceosé frézovací operace
 • Průběžně cvičení pro všechny školené oblasti

Požadovaná znalost: kurz CATIA V5 Fundamentals, CATIA V5 Generative Shape Design

Pomůžeme vám
s řešením

Co o nás řekli naši zákazníci

Radek Valášek

Vedoucí vývojové skupiny BRANO a.s.

„Hlavní přínos z hlediska konstrukce pro nás byl ten, že máme stoprocentní pořádek v datech. Dříve se stávalo, že si někteří konstruktéři uložili data na svůj lokální disk, pak přišel jiný konstruktér, potřeboval na datech pracovat a vzal si starší verzi. Když jsme přešli na ENOVII, tak toto odpadlo. Veškerá data máme v PLM, takže konstruktér vždy pracuje s poslední verzí dat nebo vidí, že na ní právě pracuje někdo jiný.

Z hlediska projektového vedení je největším přínosem kompletní správa dat. Dokumenty můžeme verzovat, vidíme jejich historii, kdo a jak je měnil, v jakém horizontu. Máme správu úkolů, takže vidím, jestli úkol u někoho „visí“, nebo to jede tak, jak má. Díky ENOVII ušetříme 15 až 20 % času na projekt, což je znatelné."

Poskytnuté řešení: ENOVIA, PLM platforma 3DEXPERIENCE

Více o řešení

Marcel Murár

Manažer centra pro vývoj a výzkum společnosti Johnson Controls

"Od nového systému jsme vyžadovali, aby dokázal jednoduchým způsobem sdružit všechna data na jediné místo. Také jsme potřebovali, aby umožňoval specifické nastavení interních procesů, jako ISS, LTB, apod. Z pohledu designu pro nás bylo rozhodující, aby se nový systém přiblížil původním procesům. Všechny tyto požadavky dokázala ENOVIA splnit."

Poskytnuté řešení: ENOVIA, PLM platforma 3DEXPERIENCE

Více o řešení

Radek Kreml

Varroc Lighting Systems, s. r. o.

"Spolupráce se společností DYTRON s.r.o. na vývoji CAD metodiky nám pomohla zmapovat a lépe porozumět konstrukčním postupům při tvorbě CAD modelu a následně je zoptimalizovat a standardizovat.

Velmi přínosné byly znalosti a nasazení experta DYTRONu a jeho strukturovaný, metodický přístup. Aktuálně CAD metodiku s podporou DYTRONu implementujeme a vidíme její potenciál a reálný přínos k zefektivnění konstrukčních prací."

Poskytnuté řešení: Metodiky práce v CATIA, CATIA

Více o řešení

Marek Čtrnáctý

CATIA V5 Team, VOLKE Mladá Boleslav spol. s r.o.

"Před lety jsme hledali způsob, jak rozšířit vlastnosti CATIA V5 a zautomatizovat opakující se činnosti konstruktérů. Rozhodli jsme se pro automatizaci pomocí maker a jako dodavatele jsme vybrali firmu DYTRON. Tato volba se ukázala jako skvělé řešení, u kterého si nejvíce ceníme více než desetiletou úspěšnou historii, skvěle naladěnou spolupráci zadavatele a programátora. Není nad kvalitní a trvalé partnerství."

Poskytnuté řešení: makra, CATIA

Více o řešení

Bohumil Lapka

Manager Product Development, KIEKERT-CS, s.r.o.

„Již řadu let spolupracujeme se společností DYTRON s.r.o, která nám poskytuje komplexní školení pro konstruktéry z oddělení vývoje. Tímto školením procházejí naši nově příchozí zaměstnanci a srozumitelnou formou získají přehled o funkcionalitě softwaru CATIA V5. Každé školení je vždy doplněno o praktické ukázky, které lépe otvírají dveře realitě. Na závěr je určitě třeba zmínit trpělivost školitelů a také to zásadní „ví o čem mluví“.

Poskytnuté řešení: školení, CATIA

Více o řešení

Potřebujete poradit?

Napište nám svůj mail a ozveme se vám

Kontaktujte nás